WOŹNY/WOŹNA

Szkoła Podstawowa nr 3
M. Olsztyn
Praca stała
Nauka, edukacja
MIEJSCE PRACY: Olsztyn

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:
- Bezwzględne przestrzeganie dyscypliny pracy: sumienne, dokładne, terminowo i punktualne wykonywanie pracy.
- Pracownik dba o zabezpieczenie terenu szkoły i otoczenia przed kradzieżą, niszczeniem, dewastacją itp.
- Do zadań Woźnej/go należy: Dokonywanie przeglądu całości obiektu przy rozpoczęciu i zakończeniu pracy wewnątrz obiektu, tj. zabezpieczenie obiektu.
- Sprawdzenie i zabezpieczanie wszystkich drzwi i okien, aby nie pozostawały otwarte i ewentualne ich zamykanie.
- W przypadku stwierdzenia włamania, zniszczeń, kradzieży, awarii lub pożaru należy to natychmiast zgłosić dyrektorowi szkoły (lub jego zastępcom), kierownikowi gospodarczemu, policji lub straży pożarnej oraz brać czynny udział w pomocy.
- Otwieranie pomieszczeń i wydawanie kluczy, za które jest odpowiedzialny.
- W czasie dyżuru nie dopuszczanie do przebywania pracowników (po ich godzinach pracy) i osób obcych na terenie szkoły bez zezwolenia dyrektora.
- Woźny/a szkoły winny/a cechować się troską o ład i porządek, a także dbałość o należyty stan mienia szkolnego, a w szczególności:
- Pomoc przy zakupach materiałów gospodarczych dla szkoły.
- Prowadzenie podręcznego magazynku środków sanitarnych i czyszczących oraz wydawanie sprzątaczkom, szatniarce i kucharzowi.
- Wydawanie materiałów i artykułów przemysłowych, biurowych oraz związanych
z udziałem szkoły programach lub akcjach.
- Prowadzenie dokumentacji przychodu i rozchodu materiałów.
- Doręczanie i odbieranie pism urzędowych.
- Sprzątanie w trakcie zajęć korytarzy i toalet.
- Przyjmowanie i wydawanie mleka, owoców oraz warzyw zgodnie z harmonogramem programów.
- Sprzątanie gabinetu dyrektora i sekretariatu.
- Dokonywanie segregacji śmieci, zgodnie z obowiązującymi zasadami.
- Sprawowanie pieczy nad bezpieczeństwem budynków szkolnych i całością sprzętu szkolnego.
- Wykonywanie innych czynności zleconych przez przełożonych, a wynikających
z pilnych potrzeb szkoły.
- godziny pracy 6-14

RODZAJ UMOWY: Umowa o pracę na okres próbny

DATA ROZPOCZĘCIA: 01.10.2022

WYNAGRODZENIE BRUTTO: od 3 840 PLN Pierwsza umowa na okres próbny kolejna na czas określony

WYMAGANIA KONIECZNE: wykształcenie średnie zawodowe/ zasadnicze zawodowe

INNE WYMAGANIA:
- Ład i porządek w magazynie i utrzymanie w czystości przynależnych do stanowiska pomieszczeniach.
- Racjonalne, oszczędne gospodarowanie środkami utrzymania czystości.
- Zachowanie troski o dobro społeczne i osobistą własność uczniów.
- Przestrzeganie przepisów zasad bezpieczeństwa i higieny pracy jako podstawowego obowiązku pracownika. W szczególności pracownik jest obowiązany: BHP i p.poż, brać udział w szkoleniu i instruktażu z tego zakresu oraz poddawać się wymaganym egzaminom sprawdzającym,
a)wykonywać pracę w sposób zgodny z przepisami i zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy i stosować się do wydawanych w tym zakresie poleceń i wskazówek przełożonych,
b)dbać o należyty stan maszyn, urządzeń, narzędzi i sprzętu oraz o ład i porządek w miejscu pracy,
c)używać przydzielonych środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i ubrania roboczego, zgodnie z ich przeznaczeniem,
d)poddawać się terminowo wstępnym, okresowym i kontrolnym oraz innym zleconym badaniom lekarskim i stosować się do wskazań lekarskich,
e)niezwłocznie zawiadomić przełożonego o zauważonym w szkole wypadku albo zagrożeniu życia lub zdrowia ludzkiego oraz ostrzec współpracowników, a także inne osoby znajdujące się w rejonie zagrożenia, o grożącym im niebezpieczeństwie,
f)współdziałać z pracodawcą i przełożonymi w wypełnianiu obowiązków dotyczących BHP i p.poż.