ASYSTENT W DZIALE SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
M. Olsztyn
Praca stała
Administracja publiczna
MIEJSCE PRACY: Olsztyn

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:
- nadzór merytoryczny i opieka nad powierzonymi zbiorami,
- praca nad rozbudową i poszerzeniem kolekcji,
- przygotowywanie dokumentacji związanej z gromadzeniem zbiorów,
- katalogowanie i opracowywanie zbiorów oraz materiałów dokumentacyjnych, -
- udział w okresowych inwentaryzacjach zbiorów,
- realizacja kwerend,
- inicjowanie i realizacja wystaw stałych i czasowych,
- udział w opracowywaniu i realizacji programów edukacyjnych towarzyszących wystawom,
- udział w konferencjach tematycznych włącznie z wygłaszaniem referatów merytorycznych,
- przygotowywanie publikacji: katalogi i foldery wystwa
- atykuły w wydawnictwach merytorycznych itp."
- godziny pracy 7-15; 8-16

RODZAJ UMOWY: Umowa o pracę na okres próbny

DATA ROZPOCZĘCIA: 01.12.2022

DATA ZAKOŃCZENIA PRACY: 28.02.2023

WYNAGRODZENIE BRUTTO: 3400 zł brutto + dodatek stażowy

WYMAGANIA KONIECZNE: Wykształcenie wyższe (w tym licencjat), kierunek: historia sztuki
Pozostałe wymagania

INNE WYMAGANIA:
- wykształcenie wyższe: historia sztuki
- oczekiwane spektrum zainteresowań naukowych: sztuka II poł. XIX, XX wieku, sztuka najnowsza, polska scena artystyczna,
- obsługa komputera (MS Office: Word, Excel, PowerPoint),
- znajomość programu do ewidencjonowania zabytków MONA (dodatkowo),
- znajomość regulacji prawnych związanych z działalnością muzeów,
- orientacja w możliwości pozyskiwania środków na rozbudowę kolekcji,
- dobra znajomość języka angielskiego,
- umiejętność pracy w zespole,
- komunikatywność, dyspozycyjność, odpowiedzialność, systematyczność