INSPEKTOR WETERYNARYJNY W ZESPOLE DS. PASZ I UTYLIZACJI

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Elblągu
M. Elbląg
Praca stała
Produkcja, rolnictwo
MIEJSCE PRACY: Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Elblągu, teraz gminy Miasta Elbląg, teren powiatu elbląskiego

ZAKRES OBOWIĄZKÓW: Osoba na tym stanowisku nadzoruje:
- realizację czynności w zespole ds. pasz i utylizacji.
- Realizuje nadzór nad wytwórniami pasz wprowadzającymi pasze do obrotu.
- Realizuje nadzór nad gospodarstwami indywidualnymi wytwarzającymi i stosującymi pasze wraz z pobieraniem próbek do badań.
- Realizuje nadzór nad transportem i dystrybucją pasz.
- Realizuje nadzór nad obrotem pasz.
- Realizuje nadzór nad zbieraniem, transportowaniem, składowaniem, wprowadzaniem do obrotu, przetwarzaniem, spalaniem ubocznym produktów pochodzenia zwierzęcego i produktów pochodnych zgodnie z rozporządzeniem 1069/2009.
- Planuje i realizuje pobieranie próbek w ramach planu urzędowej kontroli pasz.
- Prowadzi dokumentację związana z wykonywaniem obowiązków, w tym planów i harmonogramów oraz sprawozdawczości.
- Prowadzi rejestry podmiotów i wykazy podmiotów objętych nadzorem.
- Wykonuje inne czynności z zakresu zadań Inspekcji Weterynaryjnej wynikające z przepisów krajowego prawa weterynaryjnego i prawa UE.
- Jedna zmiana 07:00- 15:00

RODZAJ UMOWY: Umowa o pracę na czas nieokreślony

DATA ROZPOCZĘCIA: 12.12.2022

WYNAGRODZENIE BRUTTO: od 5 000 PLN

WYMAGANIA KONIECZNE:
- Wykształcenie wyższe (w tym licencjat)
- Znajomość języków: angielski, w mowie - B2 - wyższy średnio zaawansowany, w piśmie - B2 - wyższy średnio zaawansowany

UMIEJĘTNOŚCI I UPRAWNIENIA: prawo jazdy kat. B

INNE WYMAGANIA:
- Wykształcenie: wyższe weterynaryjne, prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii na terenie RP (aktualne zaświadczenie) lub inne wyższe z zakresu spraw należących do właściwości Inspekcji weterynaryjnej.
- Znajomość przepisów prawa weterynaryjnego krajowego i UE w zakresie Inspekcji Weterynaryjnej,
- znajomość kodeksu postępowania administracyjnego, a) ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. o Inspekcji Weterynaryjnej (t. j. Dz. U. z 2022 r., poz. 1570), b) ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej (t. j. Dz. U. z 2021 r., poz. 1233).
- Czynne prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii (aktualne zaświadczenie wystawione przez Izbę-Lekarsko-Weterynaryjną nie starsze niż do 30 dni.
- Umiejętność obsługi komputera oraz oprogramowania biurowego ( pakiet MS Office Exel, WORD),
- Umiejętność analitycznego myślenia i wyciągania wniosków, samodzielność,
- Komunikatywność i rzetelność,
- Posiadanie obywatelstwa polskiego, korzystanie z pełni praw publicznych,
- Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.
- Prawo jazdy kategorii B,
- znajomość języka angielskiego na poziomie B 2 (zaświadczenie lub oświadczenie)