KSIĘGOWA

Warmińsko-Mazurskie Centrum Chorób Płuc w Olsztynie
M. Olsztyn
Praca stała
Księgowość, finanse
MIEJSCE PRACY: Olsztyn

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:
- dekretacja, księgowanie i rozliczanie dokumentów księgowych,
- kontrola, opisywanie i sprawdzanie dokumentów księgowych pod względem formalnym i rachunkowym, sporządzanie przelewów,
- bieżące monitorowanie, analiza i uzgadnianie kont księgowych i rozrachunkowych,
- rozliczanie kosztów i uzgadnianie sald kont 4xx i 5xx,
- prowadzenie ewidencji i rozliczeń magazynów,
- rozliczanie inwentaryzacji składników majątkowych,
- księgowanie kasy zapomogowo-pożyczkowej,
- analiza księgowa,
- sporządzanie wykazu potrąceń do list płac,
- pomoc i zastępstwo przy sporządzaniu list płac z tytułu wynagrodzeń oraz świadczeń z ubezpieczenia społecznego,
- rozliczanie podatku vat,
- prowadzenie rejestru sprzedaży,
- sporządzanie deklaracji miesięcznych,
- analiza kont związanych z podatkiem vat,
- współudział w obsłudze kontroli: urzędu skarbowego, zus i biegłych księgowych,
- opracowywanie sprawozdań finansowych z zakresu prowadzonej ewidencji księgowej
- windykacja należności, wystawianie wezwań do zapłaty, not odsetkowych i innych dokumentów usprawniających spływ należności,
- kompletowanie, broszurowanie i przechowywanie dokumentów księgowych oraz sprawozdań,
- godziny pracy 7:25-15:00

RODZAJ UMOWY: Umowa o pracę na okres próbny

DATA ROZPOCZĘCIA: 01.01.2023

WYNAGRODZENIE BRUTTO: od 4 000 do 4 500 PLN + dodatek stażowy

WYMAGANIA KONIECZNE:
- Wykształcenie średnie branżowe, kierunek: rachunkowość
- Zawód: Księgowy (wymagany staż - lata: 5)

POZOSTAŁE WYMAGANIA:
- Staż pracy ogółem: lata: 5
- Doświadczenie zawodowe: min 5 lat na stanowisku księgowym
- Znajomość zagadnień: Wymagana znajomość przepisów dotyczących rachunkowości, finansów publicznych, umiejętność księgowania i rozliczania dokumentów księgowych, dekretacji, Ustawa o działalności leczniczej inne ustawy mające zastosowanie w ochronie zdrowia.
- Pożądana znajomość obsługi programu SIMPLE.ERP.
- Biegła obsługa komputera. programów word, excel.