OPIEKUN ŚRODOWISKOWY

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lidzbarku Warmińskim
Powiat lidzbarski
Praca stała
Opieka, wychowanie
MIEJSCE PRACY: Lidzbark Warmiński

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:
- Czynności żywnościowe: zabezpieczenie lub pomoc w przygotowaniu posiłków oraz produktów żywnościowych na pozostałą część dnia, dostarczenie obiadów z ośrodka pomocy, pomoc w spożywaniu posiłków lub karmienie.
- Czynności gospodarcze: zakup artykułów spożywczych i innych produktów potrzebnych w gospodarstwie domowym, utrzymywanie w czystości sprzętu gospodarstwa domowego służącemu podopiecznemu, utrzymywanie w czystości sprzętu sanitarnego i urządzeń sanitarnych, utrzymywanie w czystości pomieszczeń użytkowanych przez osobę korzystającą z pomocy, palenie w piecu w tym przynoszenie opału, pranie odzieży, pomoc w opiece nad zwierzętami domowymi.
- Czynności pielęgnacyjne: utrzymywanie higieny, pomoc w załatwianiu potrzeb fizjologicznych, zmiana bielizny osobistej i pościelowej uwzględnieniem czynności zapobiegających powstawaniu odleżyn i odparzeni,
- Zalecona pielęgnacja przez lekarza: mierzenie ciśnienia, poziomu cukru oraz zapis pomiarów, układanie chorego w łóżku i pomoc przy zmianie pozycji ciała, pielęgnacja miejsc zmienionych chorobowo, nadzór nad zażyciem leków.

RODZAJ UMOWY: Umowa o pracę na czas określony

DATA ROZPOCZĘCIA: 01.01.2023

WYNAGRODZENIE BRUTTO: od 3 490 PLN Wynagrodzenie zgodne z rozporządzeniem i regulaminem wynagradzania w MOPS

WYMAGANIA KONIECZNE: Wykształcenie średnie zawodowe

UMIEJĘTNOŚCI I UPRAWNIENIA:
- empatia,
- cierpliwość,
- rzetelność,
- odpowiedzialność,
- sumienność,
- umiejętności interpersonalne,
- łatwość nawiązywania kontaktów,
- samodzielność,
- wysoka kultura osobista

WYMAGANIA POŻĄDANE: Zawód: Opiekunka środowiskowa (wymagany staż - lata: 1)

WYMAGANIA NIEZBĘDNE:
- obywatelstwo polskie;
- pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystania z praw publicznych;
- niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
- stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na określonym stanowisku;
- wykształcenie średnie oraz dyplom ukończenia szkoły na jednym z kierunków: opiekun w domu pomocy społecznej/ opiekunka środowiskowa/ opiekun medyczny/ opiekun osoby niepełnosprawnej,

WYMAGANIA DODATKOWE:
- doświadczenie w pracy z osobami starszymi, niepełnosprawnymi lub z osobami z zaburzeniami psychicznymi co najmniej 1 rok,
- umiejętność i łatwość nawiązywania kontaktu z osobami starszymi i niepełnosprawnymi,
- umiejętność organizowania pracy w domu podopiecznego,
- wysoka kultura osobista.