WYCHOWAWCA

Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Olsztynie
Powiat elbląski
Praca stała
Opieka, wychowanie
Zakres obowiązków:
- opracowanie planu pracy dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej oraz dokładna znajomość ujętej w nim problematyki,
- prowadzenie dzienników zajęć wychowawczych z dotyczących planowania i dokumentowania przeprowadzonych zajęć,
- realizacja zajęć wychowawczych,
- prowadzenie zajęć socjoterapeutycznych, działalności profilaktycznej,
- kompletowanie dokumentacji uczestników,
- opracowanie i bieżące prowadzenie charakterystyki uczestników,
- organizowanie i prowadzenie kół zainteresowań, sekcji zadaniowych,
- organizowanie i nadzorowanie prawidłowego przebiegu nauki własnej uczestników,
- przeprowadzanie rozmów wychowawczych z uczniami z udziałem rodziców, pracodawców, nauczycieli,
- udział w przygotowaniu i przeprowadzaniu planowanych imprez kulturalno-oświatowych i sportowo rekreacyjnych,
- działania związane z realizacją programów i projektów europejskich wynikających z głównych kierunków działalności jednostki organizacyjnej.

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny

Wynagrodzenie brutto: od 4 242 PLN + dodatek funkcyjny, stażowy

Wymagania:
- wykształcenie: wyższe (studia wyższe na kierunku pedagogika, psychologia, socjologia w specjalności odpowiadającej prowadzonym zajęciom oraz przygotowanie pedagogiczne lub studia wyższe na dowolnym kierunku i studia podyplomowe w zakresie prowadzonych zajęć, oraz przygotowanie pedagogiczne).
- obywatelstwo polskie,
- pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
- kandydat nie może być prawomocnie skazany za przestępstwa umyślne,
- stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na określonym stanowisku,
- minimum 2 lata stażu pracy zawodzie doświadczenie w pracy z młodzieżą.
Wymagania dodatkowe:
- zdolności interpersonalne,
- komunikatywność,
- kreatywność,
- samodzielność w realizacji zadań,
- rzetelność i dokładność,
- umiejętność organizacji pracy,
- umiejętność radzenia sobie ze stresem,
- chęć stałego rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji.