INSTRUKTOR (EDUKATOR) W DZIALE ASTRONOMICZNYM I POPULARYZACJI NAUKI

Olsztyńskie Planetarium I Obserwatorium Astronomiczne
M. Olsztyn
Praca stała
Nauka, edukacja
Zakres obowiązków:
- prowadzenie dydaktycznych projekcji astronomicznych pod kopułą planetarium,
- obsługa grup zorganizowanych i gości indywidualnych Obserwatorium Astronomicznego podczas zwiedzania wystaw i tarasu,
- prowadzenie pokazów astronomicznych w Obserwatorium Astronomicznym oraz plenerowych w ramach organizowanych przez OPiOA wydarzeń,
- opracowywanie scenariuszy projekcji, pokazów naukowych, warsztatów oraz materiałów
edukacyjnych,
- prowadzenie zajęć warsztatowych, pokazów z zakresu astronomii, fizyki i nauk przyrodniczych,
- obsługa Astronomicznego Laboratorium Mobilnego,
- organizowanie konkursów astronomicznych i seminariów,
- obsługa cyfrowego systemu projekcyjnego planetarium.

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto: od 4 500 do 5 000 PLN

Wymagania:
- wykształcenie wyższe: astronomia, fizyka, nauki przyrodnicze,
- doświadczenie w pracy edukacyjnej lub popularyzacji nauki,
- doświadczenie w pracy z odbiorcami w różnym wieku szczególności z dziećmi i młodzieżą,
- znajomość języków obcych: stopień znajomości - dobry,
- obsługa sprzętu komputerowego, edytorów tekstu,
- kreatywność,
- wysoka kultura osobista,
- mile widziane: obsługa programów graficznych,
- prawo jazdy.